The South Woods Team

Randy Kelley

Principal
[email protected]

Laverne Walker

Assistant Principal
[email protected]

Front Office
Dana English Executive Secretary/Bookkeeper [email protected]
Renee Brown Computer Operator [email protected]
Mary Tatum Receptionist [email protected]
Christine Bash Nurse [email protected]
Instructional & Student Support
Jessica Allee Behavior Specialist [email protected]
Diana Ambrose Guidance Counselor [email protected]
Mary Lou Beverly Media [email protected]
Lisa Bielefeldt CRT Coordinator [email protected]
Sally Cunningham ILC [email protected]
Christopher Gabaldon Technology Specialist [email protected]
Support Staff
Pamela Brooks ESE Para [email protected]
Emily Colee PreK Para [email protected]
Letitia Corley Media Clerk [email protected]
Trudy Dupont-Tedder PreK Para [email protected]
Kristen Iannone Title 1 Para [email protected]
Barbara Knight PreK Para [email protected]
Lori Kosier PreK Para [email protected]
Glenda Masters Para [email protected]
Mary McGraw ESE Para [email protected]
Janice Sellmer VPK Para [email protected]
Jason Sledge Title 1 Para [email protected]
Janae Wadley ESE Para [email protected]
Cindy Willey ILC/LEA Clerk [email protected]
PreK / VPK
Emma Dorschel [email protected] PreK / VPK Website
Heather Meyer [email protected]
Deborah Pelletier [email protected]
Tarsha Pope [email protected]
Kindergarten
Bethany Harkey [email protected] Kindergarten Website
Sydney Newton [email protected]
Jamie Osborne [email protected]
Barbara Parler [email protected]
Sarah Roloson [email protected]
First Grade
Colleen Cooper [email protected] First Grade Website
Linda Fuce [email protected]
Melissa Gleeson [email protected]
Joelle Johnson [email protected]
Christina Lowe [email protected]
Heather Reynolds [email protected]
Second Grade
Taylor Barry [email protected] Second Grade Website
Kathy Delk [email protected]
Lucy Oberholtzer [email protected]
Kim Padak [email protected]
Jaime Smith [email protected]
Third Grade
Heather Blanton [email protected] Third Grade Website
Denise Fazzari [email protected]
Christine Hodges [email protected]
Emily Hoover [email protected]
Ashley Keath [email protected]
Fourth Grade
Ashley Cousins [email protected] Fourth Grade Website
Kylee Hurtak [email protected]
Megan Kelly [email protected]
Amanda Murdock [email protected]
Megan Stone [email protected]
Fifth Grade
Keith Abbey [email protected] Fifth Grade Website
Lisa Frantz [email protected]
Coral Jones [email protected]
Edette Wilcox [email protected]
IEP Support
Colleen Curtan ESE [email protected]
Elizabeth DiBella ESE [email protected]
Peggy Dwyer ESE [email protected]
Tara Fillare ESE [email protected]
Leanna Hasenmiller SLP [email protected]
Joyce Luker ESE [email protected]
Diane Spies SLP [email protected]
Resource Teachers
Tracy Bixler Art [email protected]
Rebecca Lima Music [email protected]
Angela Miller Physical Education [email protected]
District
Josie Bokowski Behavior Specialist [email protected]
Erin Arnold Gifted Consultative [email protected]
Jodi Caplinger OT [email protected]
Traci Clark Deaf & Hearing [email protected]
Allison Smith School Psychologist [email protected]
Chantae Smith VI [email protected]
Paula Whitlock PT [email protected]
Tutor/Extended Day
Kiaccia King-Butler PM Ext. Day
Lauren Shank PM Ext. Day
Don Tatum Tutor/PM Ext. Day
Melissa Wolf Tutor/AM Ext. Day
Food Service
Carolyn Brown Cafeteria Manager [email protected]
Jamie Burnett Cafeteria [email protected]
Frances Moore Cafeteria [email protected]
Teleshia Singleton Cafeteria [email protected]
Jennifer Thornton Cafeteria [email protected]
Custodians
Bennie Witt Maintenance Coordinator [email protected]
Joe King Maintenance [email protected]
Janet Mattox Maintenance [email protected]
Kouvaris Davis Maintenance [email protected]
Aaron Tweet Maintenance [email protected]
Jesse Perry Maintenance [email protected]